Відспівування покійного в церкві один з головних етапів поховання православного християнина. Церковний обряд відбувається священником в храмі або іншому умовленому місці за домовленістю з метою відпущення гріхів померлого перед переданням тіла землі або вогню. У нашому ритуальному бюро "Скорбота" відспівування входить до переліку ритуальних послуг.
                                                                      Особливості відспівування
     За церковними канонами відспівування проводиться в храмі парафіяльному або кладовищенському. Для здійснення обряду необхідно попередньо домовитися зі священником про час ритуалу. Щоб не виникло несподіванок відспівування замовляють одразу після смерті або визначення дати похорону. Не менш важливо для родичів покійного визначитися і з маршрутом руху похоронної процесії, щоб всі бажаючі могли попрощатися з померлим.
    Відспівування також можливо в будинку,  морзі або на цвинтарі, якщо вдасться домовитися зі священнослужителем і він вважатиме вагомими причини відступити від канону. У рідкісних випадках допускають заочне відспівування, якщо людина загинула в авіакатастрофі, при стихійному лихові та інших умовах, коли поховання тіла неможливо. Заочне відспівування можуть провести до 40 дня з моменту смерті, коли душа померлого остаточно залишає земний світ.
                                                                      Умови проведення ритуалу
    Відспівування покійного проводиться при дотриманні наступних умов: належність до православної віри. Померлий обов'язково повинен бути хрещений інакше ритуал не має сенсу. Сповідь. За церковними канонами перед смертю необхідно сповідатися у всіх своїх гріхах, щоб отримати прощення в загробному житті. Однак найчастіше такої можливості у покійного немає, тому проведення ритуалу допускається і без таїнства. Підтвердження смерті. Щоб домовитися зі священнослужителем про відспівування, необхідно пред'явити свідоцтво про смерть. Дана умова особливо важлива при проведенні заочного обряду.
   Відспівування неможливо, якщо померлий дотримувався іншої віри, не хрещений або наклав на себе руки. Єдиний виняток самогубство страждає від психічного захворювання. Однак в цьому випадку родичі покійного повинні пред'явити священнику медичну довідку.
                                                                            Необхідні атрибути
    Для проведення ритуалу потрібні наступні ритуальні речі

  •  натільний хрестик;
  • іконка;
  • похоронний віночок на лоб покійного;
  • саван білого кольору;
  • сувій з дозвільною молитвою.

  Все необхідне можна придбати в нашому ритуальному бюро "Скорбота".
                                                                           Плата за ритуал
 Церква не має права брати гроші за такий обряд, тому оплата здійснюється у формі пожертвування. 

Співробітники нашого бюро допоможуть організувати відспівування як в храмі так і вдома або в морзі. Щоб уточнити всю необхідну інформацію, достатньо зателефонувати за вказаним на сайті телефоном 0672560506.